Klasyfikacja Ekogroszku

Ekogroszek to rodzaj węgla bardzo przyjaznego dla środowiska. Nie uwalnia do środowiska żadnych szkodliwych gazów ani toksyn, dzięki czemu jest bardziej ekologiczną alternatywą dla innych rodzajów węgla. Aby ten rodzaj węgla mógł zostać sklasyfikowany jako ekogroszek, musi spełniać szereg kwalifikacji.

Po pierwsze, węgle muszą zawierać co najmniej jeden procent popiołu z torfu lub z torfu suszonego. Po drugie, muszą być sklasyfikowane jako „niskolotne A” przez normę D1319 Amerykańskiego Towarzystwa Badań i Materiałów (ASTM). Wreszcie, nie mogą zawierać więcej niż 15% wilgoci w suchej masie.

Ten rodzaj węgla składa się z czystych łupin grochu i ma wysoką przewodność cieplną. Oznacza to, że może być wykorzystany w elektrowniach do wytwarzania energii elektrycznej z dużą wydajnością.

Ta klasyfikacja ekogroszku opiera się na jego wartościach opałowych, popiołowości i dyfuzyjności.

Wartości cieplne tych ekogroszków wahają się od 10 000 do 20 000 Btu/funt. Popiół zwykle waha się od 1% do 5%. Węgiel ten dzieli się na następujące kategorie:

Klasyfikacja ekogroszku dokonywana jest w oparciu o źródło ciepła wytworzonego w trakcie procesu. Wynika to z faktu, że surowy groszek jest wykorzystywany jako paliwo do produkcji pary i energii elektrycznej.

Skorzystaj z ciekawej oferty: ekogroszek sklep internetowy

Ekogroszek można podzielić na:

  • Groszek termiczny – Węgiel wytwarzany ze źródła termicznego, takiego jak piec gazowy, piec koksowniczy lub elektryczny piec łukowy.
  • Antracyt lub węgiel kamienny – Węgiel wytwarzany przez ogrzewanie do bardzo wysokich temperatur bez dostępu powietrza.
  • Węgiel brunatny — miękkie, brązowawe paliwo kopalne składające się głównie z materiału węglowego pochodzącego z szczątków roślinnych sprasowanych w czasie do złoża organicznego, które zostało wystawione na działanie podwyższonej temperatury i ciśnienia w wyniku procesów geologicznych.

Ekogroszek to rodzaj węgla, który powstaje z torfu.

Torf powstaje w wyniku rozkładu obumarłych roślin.

Jedną z klasyfikacji ekogroszku jest „niska ranga”, która odnosi się do poziomu zawartości węgla w węglu. Niska ranga może być sklasyfikowana jako zawierająca 8% lub mniej węgla.

Ekogroszek dzieli się na różne gatunki w zależności od wilgotności, zawartości popiołu, zawartości lotnych substancji palnych oraz wartości opałowej.

Zobacz artykuł: Jaki ekogroszek najlepszy?

Poszczególne rodzaje węgli są klasyfikowane na podstawie następujących parametrów:

  • Zawartość wilgoci
  • Zawartość popiołu
  • Zawartość lotnych substancji palnych
  • Wartość opałowa